- Friss Hírek
- A lábnyomról / kislábnyomról
- Rezsicsökkentés gyorstalpaló
- Erdő is, Energia is
- Másfélfokos életmód
- Másfélfokos blog
- Kislábnyomos életmód
- Kislábnyomos életmód - gyűjtemény
- Kislábnyomos életmód - videók
- Kislábnyom tippek
- Kislábnyom tippek - gyűjtemény
- Kislábnyom Hírek
- Érdemes rápillantani
- Szezonális szemezgető
- Igazságosság ökológiai korlátok közt
- EnergiaKözösségek
- Közösségi Energia - Gyűjtemény
- Hasznos eszközök
- Letölthető anyagok
- Kislábnyom Hírlevelek
Július 28-ra esik az idei Túllövés Napja
A GlobalFootprintNetwork számításai szerint idén az Ökológiai Túllövés Napja (Earth Overshoot Day) a tavalyihoz képest egy nappal korábbra, július 28-ára esik.
Ez az a nap, ameddig egy adott évben kimerítjük a természet biokapacitását – azaz az ökoszisztémák által biztosított és egy teljes év alatt megújított erőforrásokat. Így az év fennmaradó részében már túlhasználunk, kizsákmányolunk, és fokozatosan feléljük saját jövőnket. Jelen életvitelünk fenntartásához 1,7 Földre lenne szükségünk!
Megszámlálhatatlan lehetőségünk van azonban a cselekvésre, létező gyakorlatok, amelyekkel késleltethetjük a túllövés napját, azaz mérsékelhetjük, megállíthatjuk az erőforrások túlhasználatát, és ellenállóbbá válhatunk.
Ezekből a lehetőségekből szemezget majd a Global Footprint Network idei kampánya (www.overshootday.org) öt megoldási kategóriában (bolygó, városok, energia, népesség, élelem).
